Naujienos

Lapkričio 16 dieną minima TARPTAUTINĖ TOLERANCIJOS DIENA. Ši diena yra minima daugelyje demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena.
Jau tradicija tapo tai, kad kiekvienais metais Tolerancijos diena turi savo idėją. Šiais metais – tai TOLERANCIJOS NAMAS.
Nuo pat savaitės pradžios, kiekvienoje grupėje buvo pradėtos tolerancijos namo “statybos”. Vaikai, padedami mokytojų, ne tik “statė” namus, bet ir kalbėjosi apie savo artimiausią aplinką, ten, kur gyvena. Aiškinosi, ką reiškia žodis TOLERANCIJA; diskutavo, ar vaikai pastebi, atkreipia dėmesį į žmonių tarpusavio santykius, tolerancijos/netolerancijos atvejus. Nes šių metų Tolerancijos dienos ženklas namas – skirtas aptarti tai, jog žmonės gyvena visuomenėje, kaip daugiabutyje, kuriame kaimynai skirtingi, bet tai netrukdo žmonėms bendrauti, gyventi kaimynystėje. Tačiau kartais žmonių skirtingumas sukelia kitiems pyktį. Tad per Tolerancijos namo simbolį diskutuota apie skirtingus požiūrius, situacijas iš šių dienų aktualijų bei pavyzdžių iš istorijos.
Kuo anksčiau vaikai supras ir žinos tolerancijos žodžio reikšmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje.