Warning: Creating default object from empty value in /home/kursenunykstu/domains/kursenunykstukas.lt/public_html/wp-content/plugins/ninzio-framework/libs/redux/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
ŽALIASIS TRAUKINYS – TVARAUS VARTOJIMO KELIU – Šiaulių r. Kuršėnų lopšelis-darželis „Nykštukas“

Naujienos

Erasmus+ projektas “Clever Consumption” (“Sumanus vartojimas”) pasiekė finišo tiesiąją. Kartu su juo užsibaigia ir įstaigoje vykdytas vidinis aplinkosauginis projektas “Žaliasis traukinys – tvaraus vartojimo keliu”.
Vaikų ir pedagogų sukurtas žaliasis traukinukas, varomas tik švaria, aplinkai nekenksminga vėjo ir saulės energija, viso projekto metu aplankė penkias stoteles:
✅ Sumanaus energijos vartojimo stotelę;
✅ Tvaraus vandens suvartojimo stotelę;
✅ Sumanaus maisto suvartojimo stotelę;
✅ Sumanaus atliekų tvarkymo stotelę;
✅ Atsakingo gyvenimo būdo ir draugiško aplinkai elgesio stotelę.
Kiekvienoje stotelėje vaikai įgijo žinių bei praktinių sumanaus vartojimo įgūdžių, kurie taip reikalingi siekiant saugoti, mylėti ir tausoti mūsų planetą Žemę.
Be viso to, skyrėme daug dėmesio ne tik aplinkosaugai, bet ir aplinkotyrai. Skatindami vaikus ir visą bendruomenę domėtis bei susipažinti su augalijos įvairove, įstaigoje atsirado lentelės su QR kodais. Juose užkoduota informacija apie pačius įvairiausius augalus, kurią galima sužinoti pasitelkiant išmaniąsias informacines bei komunikacines priemones. Taip pat įkurdintas įspūdingo dydžio vabalų viešbutis, kur galima stebėti pačius įvairiausius vabzdžius. O stende “Lietuvos paukščiai” vaizdžiai, aiškiai ir vaikams suprantamai pateikiama naudinga informacija apie mūsų šalyje gyvenančius paukščius.
Vaikų gamtos tyrinėjimas vyko ir įvairių edukacijų metu. Vaikai keliavo į Naisius, Kurtuvėnų žirgyną, laukinių paukščių bei gyvūnų ūkį “Raiba plunksna”, žygiavo Ventos pakrante, tyrinėjo Kuršėnų miesto parko teritoriją bei lankėsi “Katinų muziejuje”.
Įstaigos pedagogės su vaikais puoselėjo augalus, sodino gėles, daržoves, stebėjo jų augimą, mokėsi pažinti medžius ir taip kūrė lopšelio-daželio “Nykštukas” ekosistemą.
Nors aplinkosauginis projektas ir baigiasi, tačiau vaikų aplinkosauginis ugdymas ir aplinkotyros skatinimas nesibaigs niekada.