Naujienos

„Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės, kaip knyga. Pamatykime džiaugsmą vaiko akyse, kai jis perskaito pirmąjį žodį ir į rankas pasiima pirmąją knygutę“ (A. Lindgren)
Šia savaitę M. Montessori ugdymo metodo “Spindulėlių” ir “Riešutėlių” grupių vaikai, bendradarbiaudami su socialiniais partneriais iš Mažeikių lopšelio-darželio “Berželis”, taip pat M. Montessori ugdymo metodo “Kodėlčiukų” grupės vaikais, vykdė mini projektą “Skaitome visi: ir maži, ir dideli”.
Mini projektas buvo orientuotas į vaikų skatinimą domėtis knygomis, poreikio skaityti, pamilti knygą, estetinio skaitytojo skonio formavimą. Projekto metu buvo išsiaiškinta, ką reiškia sąvokos: iliustracija, rašytojas, poetas, biblioteka, knygynas. Domėtasi, kaip atsirado knyga, kaip atrodė anksčiau ir kokia yra dabartinė knyga. Išsiaiškinta ir praktiškai išbandyta, kaip reikia rūpintis knygelėmis, kaip jas saugoti, o suplyšus – sutvarkyti.
Vaikai žaidė bei kūrė pasakas, jas inscenizavo, dėliojo iš knygų įsivaizduojamus objektus, rinko bei lygino didžiausią ir mažiausią turimą knygutę, statė knygų bokštus ir veikė dar labai daug pasakiškai įdomių dalykų!
Tačiau vaikų teigimu, smagiausia buvo kartu su tėveliais skaityti knygeles ir atlikinėti projektines veiklas kartu su draugais iš Mažeikių lopšelio-darželio “Berželis”.  Linkėjimai draugams! Ir su šypsena keliaukime į savaitgalį!