Naujienos

Piešimas viena mėgstamiausių M. Montessori metodo „Spindulėlių“ grupės veiklų. Piešiant formuojasi mūsų vaikučių patys elementariausi mokėjimai ir įgūdžiai. Jie piešia su spalvotais pieštukais, flomasteriais, akvarele, guašu. Šių užsiėmimų metu lavinama  vaizduotė, kūrybiniai gebėjimai, smalsumas, iniciatyva, vaiko smulkioji motorika.

Autoportreto piešimas ant stiklo – tai nauja, mūsų montessoriukų „Spindulėlių“ grupės vaikų, patirtis. Patirtis tiek „dailininkui“, tiek „pozuotojui“. Laikyti stiklą ir susikaupti, kai dailininkas piešia akis, lūpas, nosį – nėra taip paprasta. Ir ne vienam „Dailininkui“ teko duoti pastabų „pozuotojui“, kad nesiblaškytų ir išlaikytų akių kontaktą. Veiklos metu buvo smagu stebėti kaip vaikai renkasi kurį draugą nori nupiešti, kokias spalvas naudoja akių spalvai išgauti…

Meninė veikla yra svarbi montessoriukų gyvenimo dalis. Piešimas, tapyba nėra vien pramoga, tai ir puiki patirties galimybė. Vaikai išreiškia jausmus, pradeda pažinti spalvas, puoselėja savo kūrybiškumą ir didžiuojasi savo pasiekimais. Tad leiskime vaikams eksperimentuoti, tyrinėti, atrasti….

Auklėtoja metodininkė Eugenija Jurkienė