Naujienos

Būkime sąmoningi ir nepamirškime saugoti save ir kitus.
Labai prašome atvedant vaikus į darželį dėvėti kaukę. Visiems darželio vaikams kaukės neprivalomos.
Šiuo metu ypač svarbu elgtis atsakingai savo ir kitų asmenų atžvilgiu, nes dėl ypač didelių krūvių epidemiologams, vėluoja asmenų, kurių testai koronavirusinei infekcijai nustatyti yra teigiami, epidemiologinė diagnostika.
NVSC prašo nedelsiant izoliuotis asmenis, kurie įtaria, kad turėjo didelės rizikos sąlytį su asmeniu, kuriam nustatytas COVID-19 atvejis.
NVSC ragina užsikrėtusius koronavirusine infekcija asmenis informuoti didelę riziką sąlytį turėjusius asmenis, kad jie izoliuotųsi ir informuotų NVSC, o ne lauktų specialistų skambučio.
Kaip elgtis susirgus?
1. Izoliuotis.
2. Informuoti didelės rizikos sąlytį turėjusius asmenis, kad izoliuotųsi ir užpildytų NVSC anketą: https://nvsc.lrv.lt/salyti-turejusiu-asmenu-anketa ir lauktų NVSC specialistų skambučio izoliacijoje.
3. Kreiptis į savo šeimos gydytoją, klausyti jo nurodymų.
4. Kai susisieks NVSC specialistas, teikti jo prašomą informaciją.
Nepykti ant specialisto, jei kreipiasi ne tą pačią ar net ne kitą dieną.
Kaip elgtis sąlytį turėjusiam asmeniui?
Sąlytį turėjęs asmuo – 3 dienas iki tol, kol asmeniui, kuriam jau patvirtintas koronavirusas, pasireiškė simptomai, ir dvi savaites po simptomų atsiradimo bendravęs žmogus. Tuo metu, jei žmogus bendravo su sergančiuoju, kuriam COVID-19 ligai būdingi simptomai nepasireiškė, tokiu atveju sąlytį turėjusiu laikomas žmogus, kontaktavęs 72 val. iki tepinėlio sergančiajam, kuris buvo teigiamas, paėmimo ir 10 dienų po tepinėlio paėmimo.
Didelės rizikos sąlytį (artimą sąlytį su COVID-19 atveju) turėjusiu laikomas žmogus, kuris:
• su užsikrėtusiuoju bendravo mažesniu nei 2 metrų atstumu ilgiau nei 15 minučių, arba asmuo, turėjęs tiesioginį fizinį kontaktą;
• jei žmogus turėjo tiesioginį sąlytį be apsaugos priemonių su užkrėstais COVID-19 atvejo kūno skysčiais;
• buvimas uždaroje patalpoje su COVID-19 liga sergančiu žmogumi ilgiau nei 15 minučių.
Mažos rizikos sąlytį su užsikrėtusiuoju koronavirusu turėjusiu laikomas žmogus, bendravęs didesniu nei 2 metrų atstumu trumpiau nei 15 minučių.
Asmens, turėjusio sąlytį, atmintinę galima rasti čia: