Warning: Creating default object from empty value in /home/kursenunykstu/domains/kursenunykstukas.lt/public_html/wp-content/plugins/ninzio-framework/libs/redux/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
ŽODELIŲ SKRYNELĖJE, MIKLŪS PIRŠTELIAI – Šiaulių r. Kuršėnų lopšelis-darželis „Nykštukas“

Naujienos

Ikimokyklinio amžiaus „Drugelių“ grupėje buvo įgyvendintas ilgalaikis projektas „Žodelių skrynelėje, miklūs piršteliai“. Projekto tikslas – ugdyti vaikų kalbą atliekant įvairias smulkiajai motorikai lavinti skirtas užduotis, naudojant inovatyvias ugdymo priemones.

Projekto sumanytojos, mokytojos Jurgita ir Audronė, pastebėjo, kad ikimokyklinio amžiaus vaikų silpnai išlavėjusi smulkioji bei bendroji motorika. Todėl tai atsiliepia vaikų kalbiniam ugdymui(si). Vaikų su kalbos ir komunikacijos sutrikimais skaičius didėja. Nepakankamai išlavinti smulkieji raumenys stimuliuoja ne tik kalbos raidą, bet ir gerina pirštų, plaštakos, riešo, rankų–akių koordinaciją, ugdo dėmesį, atmintį, susikaupimą, kantrybę, padeda atpalaiduoti rankas, sumažina protinį nuovargį. Tad mokytojos nutarė ieškoti būdų, kaip sudaryti palankias sąlygas smulkiosios motorikos įgūdžiams lavinti, kaip padėti vaikams geriau tarti garsus ir ugdytis kalbinius gebėjimus „Drugelių“ grupėje.

Svarbu paminėti, kad į projekto veiklas aktyviai įsitraukė ir tėveliai, kurie gamino įvairias priemones smulkiajai motorikai lavinti, atliko įvairias pirštukų mankšteles namuose, kartu su savo vaikais.