Warning: Creating default object from empty value in /home/kursenunykstu/domains/kursenunykstukas.lt/public_html/wp-content/plugins/ninzio-framework/libs/redux/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
VIRTUALI KELIONĖ Į GRAIKIJĄ – Šiaulių r. Kuršėnų lopšelis-darželis „Nykštukas“

Naujienos

Nuo vasario 28 d. iki kovo 4 dienos Kuršėnų lopšelyje-darželyje “Nykštukas” vyko ketvirtoji tarptautinė ERASMUS+ projekto “Clever Consumption” mobilumo savaitė (C4) “Clever Management of Waste” (“Sumanus atliekų tvarkymas”). Mobilumą vedė ir veiklas koordinavo Graikų komanda, o jo metu kalbėta apie atliekų rūšiavimo svarbą, žmonių rūšiavimo įpročius ir kaip tai įtakoja mūsų planetos Žemės likimą.
Dėl besitęsiančios COVID-19 situacijos, tarptautinė bendruomenė „susitiko“ ZOOM aplinkoje. Veiklos prasidėjo nuo gardžios graikiškos tradicijos “Draugystės sultys”. Stebėdami partnerių iš Graikijos paruoštus filmukus apie jų šalį, jų kultūrą, tradicijas, miestus ir jų mokyklą, vaikai gardžiavosi apelsinų sultimis ir vaišinosi sausainiais.
Pirmas darbas, ką turėjo atlikti visi mobilumo dalyviai, tai užpildyti specialius klausimynus ir pademonstruoti jau turimas žinias ir supratimą apie atliekų tvarkymą ir šio proceso reikšmę. Po to graikų komanda pristatė daug svarbios informacijos apie planetos Žemės užterštumą. Su vaikais aiškinomės, kaip kiekvienas, pradėdami nuo savęs – daugiau rūšiuodami ir mažiau vartodami – galime prisidėti sprendžiant globalią atliekų gausos problemą pasaulyje.
Vaikams buvo demonstruojami ir pateikiami labai įdomūs faktai, apie įvairių medžiagų irimo procesus. Pedagogams pademonstruoti būdai, kaip sudominti vaikus būti atsakingais aplinkai, kaip tapti aplinkosaugos aktyvistais nuo mažų dienų. Vaikai, pasitelkdami antrines žaliavas, atliko įvairias STEAM veiklas bei meninius-kūrybinius darbus.
Partneriai iš Graikijos sukūrė dainą apie švarią planetą, kuri tapo tarsi viso projekto himnu ir buvo sudainuota dalyvių paskutinę mobilumo dieną. Taip pat, pasibaigus mobilumui, vaikai pildė antrąjį klausimyną. Klausimynas suteikė vaikams galimybę įvertinti savaitės veiklas ir įtvirtinti žinias.
Daugiau informacijos apie tai rasite naujienlaiškyje: NAUJIENLAIŠKIS
P. S. Apie mus rašo elektroninis žurnalas “Švietimo naujienos”.