Naujienos

Pirmas žingsnelis švarios aplinkos link – šiukšlės pakėlimas. Dažniausiai tas žingsnis prasideda darželyje. Tad tęsiant aplinkosauginio projekto “Rūšiuoju: sau ir gamtai” įgyvendinimą, Kuršėnų lopšelyje-darželyje “Nykštukas” organizuota ir įgyvendinta talka bendruomenei. Talkos tikslas – formuoti tinkamą vaikų požiūrį į aplinkos saugojimą, tvarkymą, atskleidžiant gamtos svarbą ir reikšmę žmogaus gyvenimui. Darbingai nusiteikę, puikiai pasiruošę, talkininkai pasiskirstė darbus: vieni rinko vėjo nulaužytas medžių šakeles, kiti pureno žemę aplink medelius, grėbstė lapus iš krūmynų, šlavė takus. Labai džiaugėmės mažaisiais talkininkais, kurie neatsiliko nuo vyresniųjų draugų, tėvelių ir įstaigos darbuotojų!
Laukiamiausias ir smagiausias buvo talkos finišas, nes užbaigus darbus įvyko “Kamštelių vajaus” apdovanojimai. Visos grupės nuo rugsėjo mėnesio rungtyniavo tarpusavyje ir siekė surinkti kuo daugiau plastikinių kamštelių. Rezultatai džiugina!!!  Viso surinkta 40,830 kg plastikinių kamštelių!!! O daugiausia iš jų, net 10,200 kg, surinko “RIEŠUTĖLIŲ” grupė!!!
Bendras grupių sąrašas pagal surinktų kamštelių kiekį atrodo taip:
1. “RIEŠUTĖLIŲ” grupė – 10,200 kg
2. “PELĖDŽIUKŲ” grupė – 5,500 kg
3. “EŽIUKŲ” grupė – 5,100 kg
4. “SPINDULĖLIŲ” grupė – 3,950 kg
5. “ŽINIUKŲ” grupė – 3,750 kg
6. “BORUŽĖLIŲ” grupė – 3,600 kg
7. “BITUČIŲ” grupė – 3,280 kg
8. “BURBULIUKŲ” grupė – 2,350 kg
9. “LAŠIUKŲ” grupė – 2,250 kg
10. “DRUGELIŲ” grupė – 0,850 kg
Visos grupės už dalyvavimą buvo apdovanotos padėkos raštais ir knygomis-enciklopedijomis. Nugalėtojams taip pat atiteko ir pirmos vietos diplomas!
Surinkti kamšteliai artimiausiu metu bus pristatyti perdirbimui.
Dėkojame visiems įsitraukusiems, prisidėjusiems ir veikusiems!