Naujienos

Ar kada yra tekę girdėti žodį KIMOCHI? Išvertus iš japonų kalbos šis žodis reiškia “jausmas”. Kimochi filosofija teigia, kad kiekvienas vaikas gali išmokti būti pagarbus, atsakingas, atsparus, atjaučiantis, malonus ir drąsus.
Kuršėnų lopšelis-darželis “Nykštukas” jau trečius metus vadovaujasi Kimochi filosofija ir įgyvendina socialinio-emocinio ugdymo programą “Kimochi”. Tai paprasta ir efektyvi ugdymo programa, kur linksmos, įtraukiančios veiklos, padeda vaikams įgyti pasitikėjimo savimi, suprasti savo jausmus ir išmokti spręsti socialines-emocines situacijas.
Socialiniai-emociniai ikimokyklinio amžiaus vaikų įgūdžiai lavinami, žaidžiant su „Kimochis“ žaislais – minkštomis lėlytėmis, turinčiomis skirtingus charakterius: nuolat besikeičiančios nuotaikos Debesėlis, nedrąsus Vikšrelis, valdinga ir kaprizinga Katė, nerimaujanti Balandė Meilė, išdykusi Lipšniakojė, jautrioji Žavioji Rožė, užuomarša ir optimistas Dobilėlis. Kiekvienas „Kimochis“ (personažas) „slepia kokį nors jausmą“. „Jausmai“ – tai mažos pagalvėlės. Vienoje jų pusėje yra užrašytas jausmo pavadinimas („laimingas“, „liūdnas“, „paikas“, „drąsus“ ir t. t.), kitoje – nupiešta atitinkama veido išraiška. Taip pat yra jausmų knygelės. Visi Kimochis turi ypatingas kišenėles, kur galima įdėti norimą jausmų pagalvėlę ir jausmų knygelę.
Ikimokyklinio amžiaus “Ežiukų” grupės vaikai pradėjo pažintį su Kimochiais. Šį kartą vyko susipažinimas su Lipšniakoje, kuri turi šešias kojas, bet niekas iš jos nesišaipo. Ji puiki draugė visiems.