Šių metų gegužės 7 dieną įvyko respublikinė teorinė-praktinė konferencija „Čiauškutis mokosi kalbėti“, kuri subūrė gausų būrį švietimo pagalbos specialistų ir pedagogų iš visos Lietuvos. Renginyje dalyvavo daugiau nei 170 dalyvių, kuriuos suvienijo bendras siekis dalintis profesine patirtimi, atrasti veiksmingų vaikų kalbinio ugdymo metodų, pabrėžti švietimo pagalbos bei kalbinio ugdymo svarbą ankstyvajame amžiuje.
Konferenciją atidarė ir sveikinimo žodį tarė Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio direktorė Natalja Staražinskienė, pasidžiaugusi gausiu dalyvių būriu, specialistų bendryste ir vis didesniu dėmesiu ankstyvajam vaikų kalbiniam ugdymui.
Konferenciją pradėjo Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos direktorės pavaduotoja Vilma Bagdonienė, pristačiusi Šiaulių rajono savivaldybės statistinę analizę bei aptarusi ankstyvosios logopedinės pagalbos poreikį.
Ypatingo dalyvių susidomėjimo sulaukė kviestinės viešnios Linos Nakvosienės pranešimas. Logopedė metodininkė, prekinio ženklo „Šneku kalbu“ įkūrėja ir socialinių tinklų turinio kūrėja kalbėjo apie kitokį požiūrį į tėvus, bendradarbiavimo svarbą bei būdus, kaip įtraukti šeimą į švietimo pagalbos procesus ir užtikrinti pagalbos tęstinumą namuose.
Konferencijoje savo praktine patirtimi dalijosi švietimo pagalbos specialistai ir pedagogai iš Mažeikių, Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Šiaulių rajono, Kaišiadorių, Jurbarko, Klaipėdos rajono, Panevėžio, Anykščių rajono, Pasvalio rajono ir Šilutės. Pranešimuose buvo aptartos ankstyvojo kalbinio ugdymo aktualijos, multisensoriniai ugdymo metodai, bendradarbiavimo svarba bei praktiniai būdai, padedantys stiprinti vaikų kalbinius, socialinius ir emocinius gebėjimus.
Pati konferencijos idėja gimė įstaigoje vykdant ilgalaikį prevencinį-kūrybinį projektą ankstyvojo amžiaus grupėse „Čiauškutis mokosi kalbėti“. Džiugu, kad per gana trumpą laiką projekto idėja išaugo į respublikinio masto renginį, subūrusį tiek daug savo darbui atsidavusių specialistų.
Konferenciją organizavo Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio vyresnioji logopedė Viktorija Dumskienė, meninio ugdymo mokytoja metodininkė Odeta Stučinskienė bei logopedė Dovilė Balčiūnė.
Nuoširdžiai dėkojame konferencijos partneriams – Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybai – už bendradarbiavimą ir pagalbą organizuojant renginį. Ypatinga padėka konferencijos moderatorei Dovilė Navickienė už profesionalų renginio moderavimą, šiltą bendravimą ir nuoširdų indėlį į konferencijos sėkmę.
Tikime, kad konferencija „Čiauškutis mokosi kalbėti“ tapo prasminga erdve dalintis idėjomis, įkvėpti vieniems kitus ir dar kartą priminė, kaip svarbu kartu kurti kalbančią, girdinčią ir augančią vaikystę.
Organizatoriai



















