Warning: Creating default object from empty value in /home/kursenunykstu/domains/kursenunykstukas.lt/public_html/wp-content/plugins/ninzio-framework/libs/redux/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
MONTESSORIUKŲ PROJEKTINĖ “ETWINNING” VEIKLA – Šiaulių r. Kuršėnų lopšelis-darželis „Nykštukas“

Naujienos

Programa „eTwinning“ – tai tarptautinė mokyklų ir mokytojų bendruomenė. Į šią platformą, kurioje pedagogai gali tobulėti ir bendradarbiauti su kolegomis iš Lietuvos ir užsienio šalių mokyklų,  kurti virtualius projektus, dalintis gerąja patirtimi, išbandyti įvairius  IKT įrankius įsijungė ir Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio ,,Nykštukas“ M. Montessori grupių pedagogės Loreta Mickevičienė, Eugenija Jurkienė, Virginija Sutkienė bei vaikai. Ši platforma suteikia galimybę virtualioje erdvėje bendrauti, bendradarbiauti, plėtoti ugdytinių pažinimą apie kitas šalis, žadina kūrybiškumą, saviraišką, padeda suvokti, kad pasaulis yra platus ir įvairus. Dalyvavimas tarptautiniuose projektuose ugdymo procesą padaro patrauklesniu, įdomesniu, suteikia bendradarbiavimo patirties, įkvepia naujiems išbandymams ir iššūkiams.

Montessori grupių vaikai ir pedagogės, 2020 m. sausio-birželio mėnesiais, dalyvavo keturiuose tarptautiniuose eTwinning projektuose.

Projekte „Aš virėjas“ („I am the cook“) dalyvavo 67 partneriai iš 4 šalių. Šio projekto metu vaikai susipažino su skirtingų maisto produktų pasirinkimo svarba mūsų organizmui, formavo teigiamą požiūrį į mitybą. Į projekto vykdymą buvo įtraukti ir tėveliai, su kuriais vaikai kartu kūrė receptus, gamino sveikuoliškus kokteilius. Projekto metu diskutuojant, žaidžiant ir gaminant vaikai mokėsi dirbti komandoje, sužinojo, kas tai yra sveika mityba, kuo ji naudinga ir kaip, mityba įtakoja žmogaus sveikatą.

Dalyvaudami projekte „Aš esu mokytojas – kokia tavo specialybė?“ („I am a teacher – what’s your superpower?“), dalijomės informacija ir siekėme, kad vaikai kuo daugiau sužinotų apie įvairias žmonių profesijas. Vaikai vargu ar gali atsakyti, kur dirba jų tėvai, ką jie ten veikia. Pokalbiai su vaikais apie profesijas yra labai svarbūs norint suprasti, kad visos profesijos yra labai svarbios ir būtinos. Viskas, kas vyksta pasaulyje, yra tik dėl profesijų gausos ir įvairovės. Kartu su vaikais kūrėme erdves, skatinančias veikti, žaisti pagal įvairias profesijas. Šiuo projektu siekėme, kad vaikas galėtų sužinoti, patirti, atrasti, analizuoti, kurti, būtų aktyvus dalyvis, o ne pasyvus stebėtojas. Žiūrėdami nuotraukas ir vaizdo įrašus TwinSpace erdvėje, kurioje savo veiklas talpino kitų šalių (Ispanijos, Portugalijos, Rumunijos, Slovakijos, Jungtinės Karalystės) vaikai paaiškėjo, kad skirtingose šalyse žaidžiami panašūs žaidimai, siekiant įgyti daugiau žinių apie profesijas.

Vedami smalsumo, noro pažinti, atrasti, tyrinėti ir išbandyti įsijungėme į projektą „Vabaliukų pasaulis“ („The world of beetles“).  Projekto eigoje vaikai susipažino su vabalų ir vabzdžių įvairove, aiškinosi kaip vabalai vystosi, kokia jų sandara, gyvenimo sąlygos. Juos stebėjo, tyrinėjo. Mokėsi saugoti ir gerbti gyvąją gamtą. Visi projekto dalyviai iš Rumunijos, Ukrainos, Turkijos, Lietuvos savo veikla, nuveiktais darbais, nuotraukomis, video filmukais, idėjomis dalijosi TwinSpace erdvėje.

Lydėjusi sėkmė ir didžiulis susidomėjimas dalyvaujant projektuose, paskatino sukurti savo projektą eTwinning Live erdvėje „Smėlio pasakojimai“, kurio iniciatorė buvo  auklėtoja metodininkė Eugenija Jurkienė. Projektas skirtas ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus pedagogams, vaikams ir tėvams. Projekto eigoje vaikai žais su smėliu, tyrinės jo savybes. Statys smėlio miestus, pilis ir juose apgyvendins savo žaislus. Kurs pasakojimus ir istorijas. Visi projekto dalyviai dalinsis savo veikla, nuveiktais darbais, nuotraukomis, idėjomis TwinSpace erdvėje. Iš nuotraukų bus sukurtas filmukas.

Vykdant šiuos projektus vaikai gerino IKT įgūdžius, mokėsi dirbti komandoje, domėjosi kitų šalių vaikų veiklomis. Mokytis vieniems iš kitų – nepaprastas patyrimas. Tikimės, kad įgyta patirtis bus naudinga kasdieninėje veikloje, skatins tolesnį tarptautinį bendravimą ir bendradarbiavimą. Tai nauda visiems: ir vaikams, ir pedagogams, ir tėvams.

                                                                                         Auklėtoja metodininkė Loreta Mickevičienė