Naujienos

Įsibėgėjus projektinei, teminei savaitei „Rūšiuokime kartu – pasaulis sukasi ratu“ ir įgijus daugiau žinių apie rūšiavimą, jo naudą ir reikšmę, mažieji nykštukiečiai dalyvavo vaikų konferencijoje „Maži vaikai – dideli darbai“. Konferencija subūrė kūrybingus, sumanius, išradingus ir didesnį mokymosi potencialą turinčius ugdytinius, kurie pasidalijo turimomis žiniomis apie rūšiavimą ir antrinių žaliavų panaudojimo galimybes su savo draugais. Vaikai pateikė reikšmingų faktų apie rūšiavimą net iš pačios enciklopedijos!

Vaikų konferencijos metu netrūko gražių pasisakymų apie meilę gamtai, jos puoselėjimą, pamąstymų apie tai, kas būtų, jei kiekvienas iš mūsų metamą daiktą panaudotų dar bent vieną kartą; jei atsakingai išrūšiuotų visas atliekas; jei sumažintų įsigyjamų daiktų kiekį.

Priešmokyklinio amžiaus „Pelėdžiukų“ grupės vaikai draugams parengė praktinę atliekų rūšiavimo užduotį ir kiekvienas norintis galėjo praktiškai pritaikyti savo žinias rūšiuojant įvairias atliekas.

Priešmokyklinio amžiaus „Lašiukų“ grupės vaikai pristatė savo kurtus informacinius plakatus apie rūšiavimą, bei pademonstravo savo sukurtus kūrybinius darbelius iš antrinių žaliavų.

Ikimokyklinio amžiaus „Ežiukų“ grupę atstovavo Gustas ir pristatė kartu su tėveliais iš antrinių žaliavų sukurtą įspūdingą muzikos instrumentą ir priminė visiems, kad gyvenime labai svarbu kūrybiškumas, nes daug įvairių dalykų galima susikurti pačiam iš jau turimų medžiagų jas panaudojant antrą kartą. Vaikai tvirtino, kad instrumento garsas primena paukštelių čiulbėjimą

O mažieji „Riešutėlių“ ir „Spindulėlių“ grupių montessoriukai pademonstravo savo šiuolaikišką stilių! Vaikai pristatė įspūdingą madų šou iš antrinių žaliavų. Madų šou metu buvo pristatyti be galo įspūdingi rūbai, aksesuarai ir žaisliukai, o jiems pagaminti prireikė tiesiog nebereikalingų daiktų.

Vaikų konferencijos „Maži vaikai – dideli darbai“ dalyviai buvo apdovanoti padėkomis, kurias įteikė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dovilė Dubinskienė ir vaikų tarybos pirmininkė Amelija.

Tikimės, kad ši vaikų konferencija taps tradicine ir suburs visus nykštukiečius kitąmet.

Linkime visiems būti atsakingais, sąmoningais, rūšiuoti kartu, nes pasaulis sukasi ratu!