Warning: Creating default object from empty value in /home/kursenunykstu/domains/kursenunykstukas.lt/public_html/wp-content/plugins/ninzio-framework/libs/redux/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
LIETUVIŲ TAUTOSAKOS ŽAIDIMŲ RYTMETIS “LADU LADU LADUTES” – Šiaulių r. Kuršėnų lopšelis-darželis „Nykštukas“

Naujienos

Lietuvių liaudies tradicijos – tai „gyvoji“ kultūra, kurią perimame ir perduodame iš kartos į kartą. Didžiausia dovana žmogui – graži, lietuviškais žodžiais turtinga kalba. Apjungus šiuos du aspektus ir siekiant supažindinti vaikus su lietuvių liaudies žaidimais, tautosaka, praturtinti jų žodyną naujais lietuviškais žodžiais,  Šiaulių r. Kuršėnų lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ buvo surengtas lietuvių tautosakos žaidimų rytmetis „Ladu ladu ladutes“.

Žaidimų rytmetį su visais sveikinosi tautiniais rūbais pasipuošę vedėjai (mokytoja Eugenija ir priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai Daimilė ir Domas). Vedėjai susirinkusiems pateikė ne vieną iššūkį: vaikams reikėjo kuo greičiau pakartoti įmantriausias greitakalbes, įminti mįsles, atlikti pirštukų žaidimus. Kiekviena grupė pristatė savo pasirinktą ir išmoktą lietuvių liaudies žaidimą, kuriuos atliko su kūno perkusijos elementus. Visus pasirodymus vertino komisija (priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai Daimilė ir Domas, logopedės Viktorija ir Marija, mokytojos Eugenija ir Edita) ir kiekvienam skyrė nominacijas. „Linksmiausio“ pasirodymo nominacija atiteko ankstyvojo amžiaus „Drugelių“ grupei; „Žaismingiausiai“ pasirodė ikimokyklinio ugdymo „Bitučių“ grupės vaikai. Ikimokyklinio amžiaus „Ežiukų“ grupės ugdytiniai surengė „Judriausią“ pasirodymą, o Montessori ugdymo metodo „Spindulėlių“ grupės ugdytiniai atliko „Ilgiausią“ lietuvių liaudies žaidimą. „Išradingiausiai“ pasirodė mažieji „Burbuliukai“, o „Mieliausio“ pasirodymo nominacija atiteko „Boružėlių“ grupės vaikams. „Kūrybiškiausio“ pasirodymo nominacija atiteko ikimokyklinio amžiaus „Žiniukų“ grupės vaikams. „Vaizdingiausiu“ pasirodymu pripažintas  Montessori ugdymo metodo „Riešutėlių“ grupės vaikų žaidimas, o priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ grupės vaikams įteikta nominacija už „Raiškiausią“ pasirodymą. Tuo tarpu ikimokyklinio ugdymo „Lašiukų“ grupės auklėtiniai pelnė „Tautiškiausio“ pasirodymo nominaciją.

Be viso to, vaikai balsavo ir rinko gražiausią lietuvišką žodį. Vaikų nuomone, pats gražiausias žodis ne tik lietuvių kalboje, bet ir visoje Žemėje, yra MAMA.

Vaikams patinka tai, kas yra mumyse, mūsų tautoje, mūsų Lietuvoje. Tai, kas vadinama prigimtine kultūra. Tad kartu puoselėkime ir saugokime savo tautiškumą, savo kultūrą, savo Lietuvą.