Warning: Creating default object from empty value in /home/kursenunykstu/domains/kursenunykstukas.lt/public_html/wp-content/plugins/ninzio-framework/libs/redux/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
LAIŠKAS SENELIAMS – Šiaulių r. Kuršėnų lopšelis-darželis „Nykštukas“

Naujienos

Tikriausiai kiekvienas sutiks, kad šiais laikais daug populiariau yra susirašinėti trumposiomis žinutėmis nei popieriniais laiškais. Tačiau taip pat kiekvienas gali patvirtinti, kaip smagu ir netikėta yra rasti pašto dėžutėje popierinį laišką!
Retas vaikas žino, kas yra popierinis laiškas ir kaip jų tėveliai laukdavo asmeninių laiškų, kai tokių ryšio palaikymo technologijų, kaip šiandien, dar nebuvo. Tad M. Montessori ugdymo metodo “Riešutėlių” grupės mokytojos Virginija ir Loreta grupėje inicijavo nuostabią akciją “Laiškas seneliams”, kuri ne tik padėjo vaikams susipažinti su laiškų rašymu ir siuntimu, bet ir suteiks pačių nuostabiausių emocijų laiškų gavėjams – seneliams.
Pirmiausia vaikai buvo supažindinti, kas per daiktas yra popierinis laiškas, kokių įvairių laiškų būna ir kaip jie pasiekia adresatą. Vaikams buvo priminta, kad popierinių laiškų rašymas ir siuntimas pats populiariausias tampa per Kalėdas, kuomet visi piešia, rašo savo svajones ir siunčia jas Kalėdų Seneliui. Tačiau vaikams buvo paaiškinta, kad popierinis laiškas vis dar išlieka svarbus ne tik per Kalėdas; kiek malonių emocijų žmogui sukelia pašto dėžutėje rastas atvirukas; ką praranda tie, kurie vieni kitus sveikina ir susirašinėja tik socialiniuose tinkluose ar elektroniniu paštu…
“Riešutėlių” grupės vaikai nusprendė sukurti savo kalėdinius atvirukus ir nusiųsti juos paštu savo seneliams. Nes juk senelių ir anūkų ryšys yra ypatingas. Visą savaitę vyko kūrybinis procesas, o galiausiai išaušo diena, kuomet reikėjo keliauti į paštą ir išsiųsti laiškus. Vaikams buvo be galo įdomu, kaip laiškai iš metalinės dėžutės nukeliaus pas senelius į įvairius Lietuvos miestus…? Pasirodo čia į pagalbą skuba paštininkai. Paštininko specialybė yra be galo atsakinga ir svarbi… Bet tai išsamiau vaikai su mokytojomis dar aptars ateityje.
Laiško kūrimas ir siuntimas vaikams paliko be galo gerą įspūdį. Beliko sulaukti grįžtamojo ryšio iš senelių.
P. S. Ačiū tėveliams įsitraukusiems į šią veiklą! Dėkojame už jūsų pagalbą.