Naujienos

Kuršėnų lopšelio-darželio “Nykštukas” logopedės, Viktorija ir Marija, kartu su grupės pedagogėmis, prisijungė prie Kauno lopšelio-darželio „Rasytė“ ir Kauno pedagogų kvalifikacijos centro organizuojamo edukacinio prevencinio projekto „Knygos savaitė“. Visą savaitę grupėse vyko įvairiausios veiklos, susijusios su knygomis. Projektas buvo skirtas Europos logopedo dienai paminėti.
Pirmadienio veiklos buvo skirtos susipažinimui su „Knygų įvairove“. Grupėse vaikams buvo paruošiami skaitymo kampeliai, mini bibliotekėlės, skaityklos, kuriuose vaikai vartė, apžiūrinėjo, grožėjosi, skaitė, tyrinėjo įvairiausias knygas.
Antradienis – „Mano mylimiausia knyga“. Grupių vaikai nešėsi į darželį po vieną savo mėgstamiausią knygą ir ją pristatė draugams. Vyko „Mylimiausios knygelės“ ekspozicijos.
Trečiadienis – „Knygų kūrimas“ ir „Personažai“. Vyresnio amžiaus vaikai (4-7 m.) žiūrėjo edukacinius filmukus, kaip gimsta knygelės, o po to patys jas kūrė. Kai kurie vaikai knygeles kūrė namuose su tėveliais, o vėliau jas pristatė grupėse. 2-4 m. vaikai spalvino pasakų personažus.
Ketvirtadienis – „Senų knygelių remonto dirbtuvėlės“. Vaikai klijavo ir atnaujino savo grupėje esančias senas knygeles.
Penktadienis buvo skirtas pasižvalgyti po pedagogių knygynėlius. Buvo surengtas „Knygų klubas“. Auklėtojos susirinkusios salėje pristatė savo mėgstamiausią ar didžiausią įspūdį palikusią knygą.

Vykdant projektą per savaitę buvo perskaityta galybė įvairių tekstų, pasakų ir istorijų. Vaikai savo rankose laikė, peržiūrėjo ir atnaujino įvairiausias knygas. Meilę knygoms skiepijame kiekvieną dieną, nes knygos teikia galimybę žmogui gyventi kitaip

.