Warning: Creating default object from empty value in /home/kursenunykstu/domains/kursenunykstukas.lt/public_html/wp-content/plugins/ninzio-framework/libs/redux/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
KELIONĖ Į ANGLIJĄ – Šiaulių r. Kuršėnų lopšelis-darželis „Nykštukas“

Naujienos

Gegužės 16-20 dienomis, Anglijos mieste Niuberyje, vyko ERASMUS+ projekto „Clever Consumption“ („Sumanus vartojimas“) užbaigiamoji veiklų savaitė „Clever Lifestyle and Attitude to The Environment“ („Atsakingas gyvenimo būdas ir draugiškas aplinkai elgesys“) (C5). Šios savaitės tikslas buvo orientuotas į sąlygų sudarymą tarpkultūriniams mainams ir mokytojų, mokinių bei tėvų tarpkultūrinio sąmoningumo didinimą. Taip pat siekta gerinti projekto dalyvių požiūrį į aplinką ir didinti visų socialinę atsakomybę.
Į Anglijoje esantį miestą Niuberį atvyko projektą įgyvendinančių partnerių komandos iš Turkijos, Graikijos, Rumunijos ir žinoma Lietuvos. Visus be galo svetingai pasitikę projekto koordinatoriai anglai nepaliko abejingų savo nuoširdumu, draugiškumu ir rūpestingumu.
Veiklų savaitė prasidėjo nuo partnerių susitikimo ir bendrų veiklų Stockcross pradinėje mokykloje. Visiems buvo smagu pirmą kartą gyvai susitikti, prisistatyti, apžiūrėti mokyklą ir pasisemti gerosios patirties. Buvo sudaryta galimybė vaikams ir pedagogams bendradarbiaujant kartu atlikti įvairias paruoštas komandines užduotis, stebėti vaikų užsiėmimus su jų mokytojais ir taip įsijausti į kasdienį mokyklos ritmą.
Sekančią dieną buvo numatyta išvyka į Batą (angl. Bath) – miestą Somerseto grafystėje, Pietvakarių Anglijoje. Šis miestas yra turistų traukos objektas dėl išlikusių romėnų vonių, taip pat teatrų, muziejų ir kitų kultūros ir sporto pastatų. Projekto dalyviai susipažino su antikiniu miestu išlikusiu iki šių dienų ir turėjo galimybę pamatyti, kaip senovėje žmonės atsakingai žvelgė į aplinką, pritaikydami ją savo reikmėms, tačiau jos nealindami, o puoselėdami. Šios išvykos esmė buvo pasiekti suvokimą, jog protingas gyvenimo būdas yra ne tik tai, ką darome, kad padėtume išsaugoti planetą, bet ir tai, kas palaiko mūsų gerovę.
Trečiadienį projekto veiklos ir aptarimas vyko Welfordo ir Wickhamo pradinėje mokykloje. Čia šiltai sutikti ir pasveikinti tarptautiniai partneriai buvo supažindinti su Anglijos mokyklų ugdymo sistema, vertybėmis ir siekiais. Taip pat įgyvendinant ERASMUS+ projektą „Clever Consumption“ Welfordo ir Wickhamo pradinėje mokykloje buvo įkurtas kiemo sodelis, kuriame vaikai galės leisti laiką, nusiraminti, atsipalaiduoti stebėdami augalus. Šio sodelio atidarymas įvyko visiems tarptautiniams projekto koordinatoriams perkerpant raudoną juostą ir stebint spaudos atstovams iš „House Captians“ ir „Newbury Weekly News“. Po visų smagybių mokykloje tarptautinės projekto komandos laukė staigmena – išvyka į Highclere pilį. Highclere pilis buvo naudojama kaip filmavimo vieta keliems filmams ir televizijos serialams, tokiems kaip „Dauntono abatija“ („Downton Abbey“). Joje iki šiol gyvena karališkoji šeima.
Ketvirtadienį buvo suorganizuotas visos komandos plaukimas Kennet ir Eivono kanalu, gražioje Berkshiro kaimo vietovėje. Tai buvo labai neįprasta patirtis, „Kennet Horse Boat Company“ kruizas, kuomet kanalu plaukiantį laivelį traukia arklys. Arklio traukiama valtis arba vilkikas yra istorinė, plaukiojanti kanalu, traukiama arklio, einančio šalia kanalo vilkimo taku. Laivas „Maria“ yra seniausias išlikęs medinis siauras laivas Didžiojoje Britanijoje. Pasiplaukiojimo tikslas buvo skirti laiko įvertinti kaimo grožį ir lėtesnį praeitų metų tempą.
Penktadienį įvyko savaitės veiklų apibendrinimas ir užbaigimas. Visiems dalyviams buvo įteikti dalyvių pažymėjimai, sertifikatai bei mielos atminimo dovanėlės. Nors projektas tęsėsi dvejus metus, tačiau buvo sunku patikėti, kad viskas baigiasi. Tačiau visa ko gero linkėdami, tarptautiniai partneriai žadėjo susitikti kituose ERASMUS+ projektuose ir tęsti tarptautinę draugystę.