Naujienos

Ikimokyklinio ugdymo „Ežiukų“ grupės ugdytiniai, kartu su mokytoja Rūta, meninio ugdymo mokytoja Vaiva ir logopede Viktorija, įgyvendino projektą „Ežiukai ritmą grojo“.
Projekto eigoje, vaikams, kartu su savo šeima, reikėjo pasigaminti muzikinius instrumentus iš antrinių žaliavų. Ir mažieji netruko į darželį atsinešti pačių įvairiausių instrumentų, pagamintų iš antrinių žaliavų – nuo pučiamųjų iki braukiamųjų. Tai buvo puiki edukacinė priemonė ugdomajai veiklai.
Peržiūrėję mokomuosius filmukus apie pučiamuosius, mušamuosius muzikos instrumentus, ugdytiniai aktyviai diskutavo, dalijosi patirtimi, kaip namie sekėsi gamintis savo muzikos instrumentus.
Vaikai, rišliai dėliodami mintis, pasakojo, kaip vyko gamybos procesas, akcentavo medžiagas, iš kurių pagaminti instrumentai. O pastarieji buvo labai įvairūs, skirtingų medžiagų ir spalvų!
Projekto eigoje, meninio ugdymo mokytoja savo ugdomoje veikloje, mokė vaikus ritminių pratimų, kuriuos vaikai galėjo sugroti su savo pasigamintais muzikos instrumentais, bei subūrė tikrą „Ežiukų“ ansamblį, kur kiekvienas vaikas su savo pasigamintu instrumentu skleidė skirtingus garsus. Meninio ugdymo mokytoja su vaikais prisiminė ir pakartojo įvairias muzikos instrumentų rūšis, parodė vaikams jiems dar nematytų instrumentų. Visą savaitę grupės veiklų pradžioje grojo „Ežiukų“ ansamblis! Tai buvo rytinis pasisveikinimas, reiškiantis puikią dienos pradžią ir žadantis linksmą jos eigą.
Logopedė Viktorija savo veikloje muzikos instrumentus pasitelkė vaikų foneminės klausos įgūdžių lavinimui: su ugdytiniais „grojo“ garsus, skiemenavo žodžius ir skaičiavo jų skiemenis. Mušdami ritmą ir skiemenuodami vaikai įtvirtino, kad žodžiai susideda iš garsų, kurie jungiasi į skiemenis.
Šiuo metu įstaigos koridoriuje veikia „Ežiukų“ grupės vaikų sukurtų instrumentų iš antrinių žaliavų parodėlė. Maloniai kviečiame apžiūrėti ir įvertinti vaikų, bei jų tėvelių kūrybiškumą!