Naujienos

Ketvirtoji “Judumo savaitės 2022” diena prasidėjo nuotaikinga akcija “Diena be automobilio”! 🥳
Pirmą kartą akcija „Mieste – be savo automobilio” buvo surengta Prancūzijoje dar 1998 m. 2000 m. tokią akciją jau rengė 760 Europos miestų. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Žmonės raginami bent šią dieną mieste išsiversti be automobilio, ieškoti kitokių susisiekimo priemonių – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu.
Kuršėnų lopšelio-darželio “Nykštukas” bendruomenė šią dieną tradiciškai įprasmina kviesdama vaikus į įstaigą atvykti dviračiais, paspirtukais, ar atsigabenti savo sukurtą transporto priemonę.
Šiandien įvykusios akcijos metu, mažieji surengė transporto priemonių paradą, susitiko su Atšvaituku, kuris saugo vaikus kelyje, su Mėlynplauke aiškinosi, kaip saugiai pereiti gatvę, kaip tinkamai elgtis kelyje. Vaikai apžiūrinėjo kelio ženklus, aiškinosi jų reikšmes. O visų svarbiausia vyko “Linksmojo šviesoforo” žaidimas! Dabar jau tikrai kiekvienas nykštukietis žino, kad per gatvę galima eiti tik degant žaliam šviesoforo signalui.
Linkime šiandien visiems “surinkti” kuo daugiau žingsniukų!